post-featured-image

Kırklareli İSO 9001 Belgesi

 

 

Uluslararası alanda standartlaşma kuruluşu olan İnternational Standardization Organization İSO belgesi, kuruluşların kalitelerini nitelendirilerek, ulusal ve uluslararası alandaki pazarda etkin olmalarını da sağlamaktadır. Kırklareli İSO 9001 belgesi, hem kuruluşun mali açıdan kar etmesini, hem de müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımlarla ilerlemesine imkan vermekte, kendi sektöründe statü kazanmasını sağlamaktadır.

 

Kırklareli İSO 9001 Belgesi Nasıl Alınır?

Kırklareli İSO 9001 belgesi, İnternational Standardization Organization olarak, uluslararası bir alanda geçerlilik sağlamaktadır. Belgeyi almak için yetkili bir firmayla görüşme yapılarak, başvurulması ve başvuru evresinden sonra denetimlerin yapılması zorunludur. Sadece para karşılığında belge almak gibi bir durum bulunmamakla birlikte, belgenin alınması için firmanın istenilen standartlarda olması gerekmektedir. Bu standartlar;

  • Kuruluşun yönetiminin etkili ve çözüm odaklı olması
  • Geleceğe dönük çalışmalar yapması
  • Personellerinin iş bölümüne dikkat etmesi
  • Mali açıdan kar amacı güderek stratejik planlamalar yapabilmesi
  • Çalışma alanlarında departmanlara ayırarak, iş bölümü ilkesini kullanması
  • Gereksiz harcamalardan kaçınması ve İSO sisteminde devamlılık göstermesi

Başlıca beklentiler arasındadır. İSO belgesi başvurusu için 2 ile 100 personeli olan herhangi bir ticari kuruluş başvuru yapabilir.

 

İSO 9001- 14001 Belgesi Nedir?

Kalite yönetim sistemlerine bağlı olan 14001, çevre yönetim sistemidir. Bu sistemler öncelikle üretim ve hizmet alanında doğal kaynakları tüketmeden, bilinçli üretim yapıldığını garantilemektedir. Aynı zamanda şirketlerin ve kuruluşların iyileştirme odaklı olmasını beklemekte olan İSO standartları, kalite belgesiyle birlikte entegre edilebilen çevre yönetim sistemlerini de kurarak, tasarruf edilmesini, atık maddelerin ayrıştırılarak iş yükünün azaltılmasını bunlarla birlikte geri dönüşüm alanından yararlanılarak kar odaklı bir tasarruf yoluna gidilmesine de imkan vermektedir. Kırklareli İSO 9001 Belgesi alarak bu sistem özellikleriyle de entegre edilebilmektedir.

 

İSO Belgesi Avantajları Nelerdir?

 

İSO belgesi kurumların ulusal ve uluslararası pazarda prestijini artırmakta aynı zamanda belirli standartlar üzerinden kar etmesine de imkan vermektedir. Personelleriyle iş bölümünün yapılması, gelir ve giderlerin kontrol edilmesi ve etkili yönetim biçimleriyle liderlik statüsünün elde edilmesi, disiplinli bir çalışma alanını oluşturacak ve üretimi de hızlandıracaktır.

Call Now ButtonHemen Ara
ArabicEnglishFrenchGermanRussianTurkish
WhatsApp chat