post-featured-image

Kayseri İSO 9001 Belgesi

 

Kuruluşunuzun ya da firmanızın kalite yönetimi açısından odaklanması gereken noktaları belirleyen, büyümeye geçmenizi sağlayacak uluslar arası bir belge olarak İSO 9001, üretim ve hizmetlerinizde kalite standartlarınızı belirleyecektir. Kayseri İSO 9001 belgesi ve danışmanlığı hizmeti alarak, çalışanlarınızın ve firma yönetiminizin standartlarını iyileştirebilir, kuruluşunuzun sektörel faaliyetlerine ilişkin yenilikler yaparak, rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Kalite Yönetimi Nasıl İşlemektedir?

Kayseri İSO 9001 belgesi uluslar arası alanda birçok kuruluşun ve firmanın belli standartlar üzerinde çalıştıkları kalite standartları sistemi bulunmaktadır. Bu sistem, yönetim ve çalışanların bilinçli bir şekilde hareket etmelerini, müşteri odaklı hizmet vermelerini aynı zamanda rakiplerinin artıları hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlar. Yenilikçi ve üretken bir firma olmanın temelinde yatan bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bunlar hizmet ve ürünlerin kalitesini yükseltmek, müşteri odaklı hareket etmek, planlı ve programlı işleyişe geçmek aynı zamanda gereksiz masraflardan kaçınarak kar marjını yükseltmek odaklıdır.

  • İSO 9001 danışmanlık hizmeti size kalite politikası edinmeniz için yöntemler belirlemenizi sağlayacaktır.
  • Proses için risk ve analizler yaparak, eksik noktaların giderilmesine destek olacaktır.
  • Hedefli ve planlı hareket etme bilinci kazanmanıza yol açacaktır.
  • Gözden geçirme, değişiklikleri kontrol etme ve fayda sağlayan faaliyet alanları oluşturmanız için yöntemler belirleyecektir.
  • Plan uygulama, uygulama sonuçlarının getirileri ve kayıpları hakkında bilgi toplamanızı öncelik verecektir.
  • Eksiklerinizin kaynakları, nedenleri ve düzeltilme olasılıkları için kesin çözüm yolları aranacaktır.

Gereksiz Masrafların Giderilmesi Yöntemi

Doğru müşteri ve kaliteli üretim için öncelikle gereksiz masrafların neler olduğu saptanır. Birçok firma ve kuruluş bazen doğru olduğunu düşündükleri gereksiz masraflar yapar ve bunların firmaya hiçbir katkısı olmaz. Bu nedenle Kayseri İSO 9001 belgesi ve danışmanlık hizmeti kapsamında önceliklerimiz arasında gereksiz masrafların araştırılması ve faaliyet alanına ilişkin hiçbir katkısı yoksa yönetmelikten çıkartılması hedeflenir. Bu firmanın gereksiz iş yükünü azaltır, faydalı işlerle daha üretken ve kaliteli bir çalışma ortamı sağlar. Her noktada gelişmeyi hedefleyen bir kuruluş için önemli noktaları es geçmemek, önemsizleri de aradan çıkartmak fayda sağlayacaktır.

İSO 9001 İle Duyarlı Ve Planlı Firma

Hizmet alanınıza ilişkin müşterilerinizin hassasiyetlerini de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bunun hem reklam değeri yüksek hem de faaliyet alanınıza yönelik olması ürünlerinizin kalite standartlarını yükseltmektedir. Örneğin bir kağıt fabrikası olarak, doğaya ve çevreye zarar vermemek gerektiği hakkında bilinçli bir firma olursanız, müşterilerinizde bilinçlenir. Dahası bilinçli olan doğa dostu müşteriler ise sizi tercih etmeye ve size destek olmaya odaklanır. Bunun hem reklam değeri hem de çevresel bir artısı bulunacaktır. Kayseri İSO 9001 belgesi ve danışmanlık hizmetiyle, planlı ve duyarlı bir kuruluş olduğunuzu kitlelere duyurmanız, bunun için izlemeniz gereken yöntemler ve aynı zamanda Avrupa standartlarına uygunluk politikası da önemlidir.

Yönetim Ve Çalışan İlişkisi Odaklı Yaklaşım

Kalite yönetimi sistemi öncelikle çalışanlarınızın üzerindeki fazla yükün azaltılması ve aynı zamanda bu yüklerin dağıtılması taraftarıdır. Firmanızda her şeyden sadece 1 kişi sorumluysa bu onun performansını düşürür. Kayseri İSO 9001 belgesi standartları ile personellerinizin iş dağılımı, planlama ve programlama sistemleri yapılarak kaliteli hizmet alınması sağlanır.

İSO 9001 Belgesi Faydaları Nelerdir?

Kurumunuzun hizmet ve üretim standartlarını yükseltecek önemli noktaları öğrenir, uluslar arası standartlara göre üretim yapmayı amaçlarsınız. Aynı zamanda uluslar arası pazarda hizmetleriniz dikkat çekebilir, firmanız büyümeye gidebilir. Bu hemen olmayacak bir yönetim sistemi olsa da şirketinizin uzun vadede belli bir sistematik üzerinden büyümeye gitmesine yardımcı olabilecektir.

 

Call Now ButtonHemen Ara
ArabicEnglishFrenchGermanRussianTurkish
WhatsApp chat