post-featured-image

İzmir İSO 9001 Belgesi

 

İzmir İSO 9001 belgesi firmanızın ya da kuruluşunuzun kalite standartlarını artırmaya yönelik eğitim programına katılmanız, denetimlerle hedefe yönelik üretim veya hizmet vermenizi sağlayacak uluslar arası geçerliliği olan bir belgedir. Müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşım, çalışanların ve yönetimin pozisyonuna yönelik planlı ve sistematik çalışmanın faydalarını görecek, firmanızın büyümeye gitmesine deste olabileceksiniz.

İSO 9001 Belgesi Almanın Önemi Nedir?

Dünya üzerindeki 170 ülkede geçerliliği olan ve belge sahibi firmaların kalite standartlarını yükselten İzmir İSO 9001 belgesi, verimliliği artırır aynı zamanda kuruluşunuzun gereksiz masraflardan uzaklaşarak daha az maliyetle daha çok kaliteli iş yapmasını sağlar.

Planlı ve disiplinli bir iş yerinin, çalışanlarının performansı ve üretim meziyeti artar, organize bir şekilde çalışmanın sağladığı süreklilik devam eder. Bilinçli çalışan, bilinçli üretici ve hizmet kuruluşların başarısının sırlarından biri de sağlıklı bir müşteri iletişimi kurmaktadır. Müşteriye yönelik çalışmak ve üretim yapmak, firmanızın hangi alanlarda eksik olduğunu ve hangi noktalarını düzeltmesi gerektiğini gösterecek bu yönde ilerleme kaydetmeye başlayacaktır.

İzmir İSO 9001 Belgesi Danışmanlık Kuruluş Size Ne Sağlayacaktır?

İzmir İSO 9001 belgesi, hizmet standartlarınızı artırmaya yönelik bir kalite yönetim sistemi uygulamasıdır. Firmanızın ya da kuruluşunuzun baştan sona eksik olduğu noktalar belirlenir, bu eksiklikleri düzeltme yoluna gidilecek yöntemler belirlenir ve uygulamaya geçilir. Bunun için danışmanlık firmaları size 3 yıllık bir süreçte denetimler düzenler, firmanın hedeflediği noktaya hangi koşularda ve nasıl geldiği araştırılır. Hedefe gelindikten sonraki aşamada bu süreğenliğin sağlanması için bilinçli bir firma olmanız, çalışanlarınızın planlı ve organize bir şekilde çalıştığından emin olmanız gerekmektedir. Verilen eğitimler ve denetim hizmetinden sonraki evrede, firma ya da kuruluşunuz istenilen evreye geldiyse belge sahibi olmaktadır.

Yıllık İSO 9001 Denetimi Nedir?

Firmanızın eskiye oranla ne kadar yükselişe geçtiği, çalışanlarınızın ve satışlarınızın nasıl bir tabloda ilerlediği bizim için önemlidir. Bu nedenle 3 yıllık sürede kalite belgelendirme için firmanıza belli aralıklarla çalışanlarımız denetime gelir, firma izleğini takip eder, raporlamalar çıkartarak hangi noktada olduğunuz hakkında bilgi edinir.

Firmanız İzmir İSO 9001 belgesi sürecinde ilerleme kaydetti mi, ilerlediyse bunun nedenleri nelerdir, çalışanlarınız planlı çalışıyor ve iş bölümü yapılıyor mu, aynı zamanda müşteri odaklı yaklaşımlarda neler yaptınız? Değerlendirmeler yapıldıktan sonra yıllık ara denetimler yapılacak firmanızın hedefe gelmesi ile İSO 9001 belgesi verilecektir. Eğitimler, denetimler ve hedefe ulaşılmış ise belge almaya hak kazanırsınız.

İSO 9001 Kalite Yönetimi Belgesi Almak Zorunlu Mudur?

Firma ve kuruluşların kalite yönetimi standartlarını uygulaması ve uluslar arası bir noktaya taşıyabilmesi için verilmekte olan İSO 9001 belgesi, zorunlu tutulmamaktadır. Firmaların büyümeye gitmeyi hedeflemesi, zarar ettiği noktaları belirleyerek maliyetini azaltması ile birlikte danışmanlık hizmeti alarak müşteri odaklı yaklaşımlar belirlemesi için hazırlanmış bir belgedir.

Hem ulusal hem de uluslar arası alanda alınması zorunlu olmayan İSO belgesi, bilinçli üretici olmanız için size sunulan bir seçenektir. İzmir İSO 9001 belgesi ve danışmanlığı almanız halinde, firmanızın üretim noktalarında ilerleme kaydedeceğini, eksik yönlerini tamamlamaya başlayacağını görebilir, daha kaliteli işler yapabilirsiniz.

İSO 9001 Kalite Yönetimi Belgesi Nasıl Alınır?

İSO 9001 belgesi almak için firmanızın danışmanlık kuruluşumuza başvuru yaparak, eğitim ve denetim hizmetlerimizden yararlanması gerekecektir. Firmanızın yöneticilerinin, çalışanlarının ve standartlarının kontrol edileceği bu aşamada, profesyonel bir şekilde iş yapmanız sağlanacaktır. Yıllık ara tetikler sayesinde ilerlemeleriniz raporlanacak, 3 yılın sonunda beklenen hedefe geldiğiniz takdirde belge almanız sağlanacaktır.

Call Now ButtonHemen Ara
ArabicEnglishFrenchGermanRussianTurkish
WhatsApp chat