post-featured-image

İstanbul İSO 9001 Belgesi

 

Kalite yönetimiyle birlikte iş sürekliliğinin sağlanması ve müşteri memnuniyeti odaklı prensiplere sahip bir firma olmanın temel noktalarına değinen İstanbul İSO 9001 belgesi, dünya standartlarına uygun üretim ve hizmet vermenin önemini vurgulamaktadır. Firmanızın kalitesini artıracak aynı zamanda planlı bir şekilde çalışarak, büyümeye gidecek yöntemleri öğreneceğiniz sertifika süreci size ve çalışanlarınıza çok yönlü bir katkı sağlayacaktır.

 İSO 9001 Belgesi Nedir?

İSO 9001 uygulamaları dünya üzerinde 170 ülkede kuruluşlar tarafından tercih edilen bir kalite yönetim standardıdır. Firma ya da kuruluşunuzun bilinçli bir şekilde kalite odaklı üretim ya da hizmet vermesi, ürünlerinizin kalitesini artırır. Müşteri odaklı yaklaşımlar diğer firmalara oranla daha fazla tercih edilmenize neden olacaktır. Etkili bir çalışma, sistematik bir yaklaşım ve rekabet ortamına uygun bir uygulamayla çalışanlarınıza ve size birçok noktada destek olacak bir belgedir. İstanbul İSO 9001 belgesi ulusal ve uluslar arası çalışmalarınızda sizin dünya standartlarına uygun bir şekilde çalıştığınızı aynı zamanda üretim kalitenizi de bu noktalara dikkat ederek yaptığınızı belirten bir belgedir.

Kalite Yönetimi İlkeleri Nelerdir?

İstanbul İSO 9001 belgesi, ürünlerinizin ve hizmetinizin kalitesini müşteri odaklı bir şekilde gerçekleşmenizi amaçlamanızı sağlar. Müşteriniz kimdir, ne ister ve nasıl bir şekilde satın alır. Kuruluşunuz ürününüzü nasıl üretmeli, müşterinin memnun olmadığı noktalar neler ve nasıl düzeltilir üzerine yoğunlaşacaktır. Yönetim sistematiğinin kalite standartları üzerinden yaklaşımı 5 madde üzerinde durmaktadır.

 1. Müşteri odaklı yaklaşım ve müşteri memnuniyetine göre kalite standartlarını geliştirmek.
 2. Karşılıklı fayda içeren tedarikçi iletişimi ve ilişkisi
 3. Liderlik ve yönetme bilinci
 4. Süreğen ve devamlı gelişme
 5. Yönetimde çalışanlarla birlikte sistematik bir temel oluşturma.

İSO 9001 Belgesi Size Ne Katacaktır?

Rekabet gücünüz hakkında bilgi edinmenizi, bunun üzerinden stratejiler geliştirmenizi sağlayacak olan İstanbul İSO 9001 belgesi, yönetim ve çalışanların arasındaki köprünün temel taşlarından biri olacaktır. Mutlu çalışanlar, disiplinli ve planlı çalışanlardır. Aynı zamanda iş bölümü yapıldığında çalışanlarınız performansı artacak, üretiminiz daha aktif ve kaliteli olmaya başlayacaktır.

Az maliyetle çok daha kaliteli bir iş yapmanızı sağlayacak olan kalite yönetimi belgesi, üretkenliğin artmasına, hizmetleriniz ve ürünlerinizin belli bir standart üzerinden üretilmesine neden olacaktır. Müşterileriniz sizi tanıyacak, sizin ürün ve hizmetlerinizin her zaman tutarlı olduğuna inanarak sürekliliği sağlayacaktır. İletişim, planlama ve Pazar fırsatlarına göre hizmet verme üzerine hem siz hem de çalışanlarınız çok daha adapte performans sergileyecektir.

İstanbul İSO 9001 belgesi Nasıl Alınır?

Kalite yönetimi belgesi almanız için öncelikle başvuru yapmanız gerekmektedir. Daha sonra kuruluşunuzun standartları incelenir, eksikler üzerine yoğunlaşılır ve aynı zamanda denetim planlaması yapılarak, düzenli olarak ilerlemeniz kayıt edilir. Firmanız ya da kuruluşunuz hedeflenen noktaya geldiği zaman İstanbul İSO 9001 belgesi verilerek, kalite yönetimi hakkındaki süreci tamamlamış olursunuz.

Müşteri deneyimli bir çalışma ve hizmet standartlarınızı yükseltme hedefindeyseniz, uluslar arası ve ulusal alanda geçerliliği olan İSO 9001 belgesiyle firmanızın büyümesini sağlayabilirsiniz.

İstanbul İSO 9001 belgesi Almak İçin Gerekli Olan Belgeler

Sektörünüzle ilgili başvurularda öncelikle belli başlı belgelere sahip olmanız gerekmektedir. Hizmet ve ürün standartlarınızı artıracak olan İSO 9001 belgesi, kalite yönetimi konusunda hangi kuruluşa ait bir belge istediğiniz hakkında bilgi edinmek istemektedir.

 • Ticari Sicil gazetesi olmalıdır.
 • Faaliyet belgesi
 • SGK bildirgesi
 • İmza sirküleri
 • Gıda firması ise üretim izni ve kapasite belgesi
 • Kuruluş ve firmalar kapasite belgesi
 • İSO 9001 sözleşmesi
 • Firmada çalışan kişi sayısına ilişkin belge

 

Call Now ButtonHemen Ara
ArabicEnglishFrenchGermanRussianTurkish
WhatsApp chat