post-featured-image

ISO 9001 Danışmanlık Ücreti

ISO 9001, hizmet kalitesinin arttırılmasını merkeze koyan ve dünyaca belirlenmiş olan standartları bünyesinde barındıran bir belgedir. Küçük ya da büyük olarak tanımlanmış işletmeler tarafında, gerekli şartları sağlaması tarafından alınabilmektedir. 2015 yılında yürürlüğe giren son versiyonu, birtakım yenilikler getirmiştir. Bundan dolayı mevcut düzenlemelere dair ISO 9001 danışmanlık ücreti almak bir zorunluluk olarak tanımlanabilir.

ISO 9001 Danışmanlık Hizmeti Nedir?

İso 9001, belli yıllarda düzenlenerek içerik konusunda güncellemelere gitmektedir. Bu, son olarak 2015 senesinde gerçekleştirilmiştir. Bunun ardından firmalar, yeni standartları içeren belgeye sahip olmak için belli süreçleri uygulamaya başlarlar. Bu noktada bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Bunlara İso danışmanlık adı verilir. Belli bir ücret karşılığında alınır. En ince detaylara kadar yeni standartlara hakim olmak mümkündür.

ISO 9001 Danışmanlık Hizmeti Ücretleri Nasıldır?

ISO 9001 danışmanlık ücreti çok yüksek rakamlardan oluşmaz. Bu noktada nasıl bir hizmet almak istediğiniz çok önemlidir. Çünkü mevcut standartlar oldukça fazladır ve birçok değişik alt başlıktan oluşur. Bunların tümünü bilmek, hem size hem de firmanıza farklı avantajlar sunar. Bunun karşılığında talep edilmiş olan ücret, verilen hizmet baz alındığı zaman fazla değildir. Yani ekonomik anlamda sizi sıkıntıyı sokacak kadar yüksek olmadığını rahatlıkla ifade etmek gerekmektedir.

ISO 9001 Danışmanlık Hizmeti İçeriği Nelerden Oluşur?

  • 2015 yılında güncellenen ISO 9001 standardına dair verilen danışmanlık hizmetleri çok farklı başlıkları kapsar. Bunların başında ise belgenin nasıl alınabileceği gelmektedir. Hangi şartlara uyum gösterileceği, ne tür evrakların hazırlanacağı, kaç günde bu belgenin çıkacağını ayrıntılı bir şekilde size iletilir. Bu şekilde zaman kaybına uğramadan tatmin edici bilgilerin sahibi olabilirsiniz.
  • ISO 9001 ilkelerine baktığımız zaman karşımıza çıkan alt başlıklardan birisi liderliktir. Bir firmada yönetici pozisyonunda olan bir kişinin, mevcut özelliklere sahip olması, onun işletme içerisinde her türlü organizasyonu sağlayabilecek kapasiteye ulaşması demektir. Bundan dolayı liderlik eğitimi ve bunun ayrıntılarına dair danışmanlık hizmeti talep edebilirsiniz.
  • Devamlı gelişim, insanların sürece katılımı, süreç yaklaşımı, devamlı gelişim gibi birçok farklı içeriğin temelde ne ifade ettiğini, bunların nasıl sağlanabileceğini öğrenme konusunda, danışmanlık hizmetlerinden faydalanabiliyorsunuz.

ISO 9001 Danışmanlık Hizmetlerinin Sağladığı Faydalar Nelerdir?

ISO 9001, genel ve dünyaca kabul görmüş olan kriterler demektir. Sadece Türkiye’de değil, yüzlerce farklı coğrafyada uygulanmaktadır. Temel üretim, hizmet kriterleri üzerinden, daha kaliteli bir sürecin yaşanmasını sağlamaktadır. Bundan dolayı her firma için çıtayı yükseltmek, başarılı olmak ve kurumsal kimlik kazanmak gibi birçok farklı faydayı da beraberinde getirmektedir. Bu açıdan bakıldığı zaman alınacak olan danışmanlığın hem firmaya hem de çalışanlara yüksek bir kalite getireceği muhakkaktır.

Bunun yanı sıra danışmanlık hizmetleri yol göstericidir. Yani sürece dair hiçbir bilgisi olmayan kişiler, işletmeler, firmalar bile bunun sonucunda bir yol haritası çıkarabilirler. Böylelikle planlamalarını ona göre yapmaları mümkün olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken temel nokta ise İso içeriğine hakim, uluslararası arenada geçerliliği bulunan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından yetkilendirilmiş olan kurumları seçmek gerekmektedir.

ISO 9001 Danışmanlık Hizmeti Nereden Alınmalıdır?

ISO 9001 danışmanlık ücreti çok olmayan Key Kalite firması, bu hizmeti başarılı bir şekilde verebilme kapasitesine sahiptir. Devlet kurumlarıyla ortak çalışan ve yetki belgesine sahip olan firma, online bir şekilde ya da cep telefonu, bizzat yüz yüze görüşme kapsamında danışmanlık faaliyetleri göstermekte. Bu belgenin getirmiş olduğu yenilikleri öğrenebilir, belgeyi edinebilmek için gerekli süreci hemen başlatabilirsiniz.

 

Call Now ButtonHemen Ara
ArabicEnglishFrenchGermanRussianTurkish
WhatsApp chat