post-featured-image

ISO 9001 Belgesi Fiyatı

ISO 9001, birden fazla kural ve kriterden oluşan bir standart olarak tanımlanabilir. Özellikle hizmet sektörü içerisinde yer alan ve direk olarak satış yapan kurumların uyması, onların ne kadar kaliteli olduğunu göstermesi açısından önemlidir. Yerel bir uygulama olmadığından, 170 civarı ülkede geçerliliği vardır. Yani tüm standartlar, dünyanın büyük bir bölümünün kabul ettiği kurallar çerçevesinde belirlenmiştir. Zaman zaman güncellenerek, yıl bazında farklı isimler alır. ISO 9001 belgesi fiyatı çok pahalı değildir. Önemli olan ise şartlara uyum sağlamaktır.

ISO 9001 Belgesinin Kriterleri Nelerdir?

ISO 9001 içerisinde yer alan 8 temel kriter vardır ve bunlar şöyle ifade edilmiştir;

 • Devamlı gelişim en temel prensiplerden birisidir. Durağanlık yerine hizmet kalitesinin sürekli arttırılmasını ifade eder.
 • Müşteri memnuniyeti ve onu odağa alma çerçevesinde, talepler dikkate alınmalı ve buna göre hizmet sağlanmalıdır.
 • İnsan katılımı en temel unsurlardan birisidir. Gerekli sayıda kişinin sürece dahil olması, bunların nitelikli olanlardan seçilmesi gerekmektedir.
 • Yönetim konusunda sistematik bir yaklaşımın olması şarttır.
 • Tedarikçilerle kurulacak olan ilişki iki taraf da fayda sağlamak zorundadır.
 • Karar aşamaları her firma için önemlidir. Gerçekler göz önünde bulundurularak hareket edilmelidir.
 • Süreçlere başarılı ve reel göstergeler üzerinden, planlı bir biçimde yaklaşılmalıdır.
 • İşletme içinde liderlik, hizmetin verilmesi noktasında organize olmayı sağlar.

ISO 9001 Belgesi Nasıl Faydalar Sağlar?

İso 9001 belgesi sayesinde yönetim süreçleri planlanarak hareket edilir. Böylelikle iletişim de gelişmiş olur. Verilen hizmet ve satışa sunulan ürünlerin nakledilmesinde bir tutarlılık ortaya çıkar. Güvenilirlik artar ve bu sayede rekabet gücü de gelişmiş olur. Sahip olunan kaynaklar daha etkili bir şekilde kullanılır. Maliyetler de düşmeye başlar. Döngü sürelerinin kısalması mümkün olacaktır.

ISO 9001 Belgesini Kimler Alabilir?

ISO 9001 belgesi fiyatı ödenerek buna sahip olunabilir. Ancak bunun için birtakım şartların yerine getirilmesi gerekmekte. Bunların başında ise fiziki altyapı geliyor. Ayrıca insan kaynakları, hizmetin kalitesi, belirlenmiş ve dünyanın her yerinde kabul görmüş olan prensiplere uygun hareket eden işletmeler belgenin sahibi olabilirler.

ISO 9001 Belgesi Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

ISO 9001 belgesini alabilmek için işletmelerin hazırlamak zorunda oldukları bazı belgeler vardır. Bunları şöyle sıralayabiliriz;

 • İmza sirkusu bunların başında gelmektedir.
 • Faaliyetlerin neler olduğuna dair bir belge hazırlanmalıdır.
 • Vergi levhasını unutmamak gerekiyor.
 • Bunun yanı sıra SGK üzerinden alınacak olan hizmet döküm listesi bulundurulmalıdır.
 • Son olarak Ticaret sicil gazetesinin de istenilen evraklar arasında olduğunu hemen ifade etmek lazım.

Buna ek olarak kalite yönetim sistemi dokümanlarından da bahsetmek lazım. Bunlar; oluşturulan politikalar, göreve yönelik olarak yapılmış tanımlar, her türlü form, talimatları içeren belgeler, iş akışını anlatan şemalar, prosedürler şeklindedir.

ISO 9001 Belgesi Süreci Nasıldır?

ISO 9001 belgesi fiyatı ödenerek buna sahip olunabilir. Bu noktada yönetim sistemine dair dokümanların hazırlanması ve toplanması zaman alabilir. Genellikle iş akışı bunu belirler. Süreç minimum 1 ay şeklindedir. En fazla 12 aya kadar çıkabilmektedir. Belgenin verilebilmesi için denetimin yapılması gerekmektedir. Standartlara uyulup uyulmadığı kontrol edilir. Bunun ardından herhangi bir sorun görülmezse, 3 veya 4 iş günü çerçevesinde İso 9001 belgesinin sahibi olabilirsiniz.

ISO 9001 Belgesi Fiyatı Pahalı mı?

Son derece makul bir ücret ödeyerek, Key Kalite üzerinden alabilirsiniz. Temel misyonu en iyi hizmeti en uygun fiyatlar karşılığında vererek, müşteri memnuniyetini ön planda tutmakta olan firma; ayrıca birçok farklı uluslararası belgeyi tedarik etme konusunda da uzmandır. Bunun yanı sıra her türlü danışmanlık hizmetini de başarılı bir şekilde vermektedir.

Call Now ButtonHemen Ara
ArabicEnglishFrenchGermanRussianTurkish
WhatsApp chat