post-featured-image

ISO 27001 Belgesi Nereden Alınır

Bilgi güvenliği merkezli bir standart olan ISO 27001 standardı belgelendirmeyi mümkün kılmaktadır. Bu standart, güvenlik açıklarını sistematik olarak anlamak isteyen kuruluşlara kapsamlı bir rehberlik etmek ve destek sunmak, erişilebilirlik sağlamak için bu güvenliğine yönelik riskleri belirlemek ve büyüyen taleplere cevap verebilmek için geliştirilmiştir.

Günümüzde pek çok kuruluş giderek artan elektronik iletişim ortamındaki hızlı hareket eden ve sık güncellenen bilgilere dayanmaktadır. Bilgi güvenliği yalnızca bilgi teknolojileri şirketleri için geçerli olmamakla birlikte tüm fiziksel ve yazılı uygulamaları kapsamaktadır.

ISO 27001 Nedir?

ISO 27001 standardı bilgilerin gizliliğinin, bütünlüğünün ve erişilebilirliğinin yanında yasal uygunluğunun sürekliliğini sağlayan bilgi güvenliği yönetim sistemi için bir çalışma prensibi sağlamaktadır. En önemli varlıklarınız olan bilgileri korumak için ISO 27001 belgesi bir esastır.

Bir bilgi güvenliği yönetim sistemi hassas olan şirketin bilgilerinin güvenli kalması için yönetilmesine yönelik sistematik bir yaklaşımdır. Bir risk yönetimi süreci uygulayarak insanları, süreçleri ve bilgi teknolojileri sistemlerini içerir. Herhangi bir sektördeki herhangi boyuttaki bir kuruluşun bilgi varlıklarını güvende tutmasına yardımcı olabilir.

ISO 27001 standardı potansiyel güvenlik tehditlerinin söz konusu olduğu durumlara karşı, müşteri talepleri ve yasal gereklilikler açısından bir cevaptır: Siber suçlar, kişisel veri ihlalleri, terörizm, yangın hasarı, yanlış kullanım, hırsızlık ve viral saldırılar.

ISO 27001 standardı ayrıca ISO 9001 gibi diğer yönetim sistemleri standartlarıyla uyumlu olacak şekilde yapılandırılmıştır. Teknoloji ve satıcısı açısından tarafsız olduğundan herhangi bir bilgi teknolojileri platformundan bağımsızdır. Bu nedenle, şirketin tüm üyeleri standardın ne anlama geldiğini ve kuruluş genelinde nasıl uygulanacağını bilmelidir.

ISO 27001 Belgesinin Faydaları

 • Müşteri Memnuniyeti
  • Müşterilere kişisel verilerinin ve bilgilerinin her zaman korunduğu konusunda güven verebilirsiniz.
 • İş Devamlılığı
  • Risk yönetimi, yasal uyumluluk ve gelecekteki güvenlik sorunları nedeniyle oluşabilecek aksaklıklardan kaçınabilirsiniz.
 • Yasal Uyum
  • Yasal ve düzenleyici gerekliliklerin kurumunuzu ve müşterilerinizi nasıl etkilediğini anlayabilir ve böylece olası para cezalarından uzak durabilirsiniz.
 • Geliştirilmiş Risk Yönetimi
  • Müşteri kayıtlarının, finansal bilgilerin ve fikri mülkiyetlerin sistematik bir çerçevede kayıplardan, hırsızlıktan ve hasardan korunmasını sağlamaktadır.
 • Kanıtlanmış İşletme Bilgileri
  • Global olarak kabul görmüş bir endüstri standardına karşı bağımsız doğrulama imkanı sunmaktadır.
 • Daha Fazla İş İmkanı
  • Çeşitli tedarik şartları genellikle belgelendirme gerektirir. Belgelendirme yeni fırsat kapılarını açmaktadır.
 • Tanınabilirlik
  • Belge uluslararası olarak tanınmakta ve endüstriyel tedarik zincirleri boyunca kabul görülmektedir.

ISO 27001 Belgesi İçin Doğru Adres

Key Kalite denetçileri faaliyetlerinizin önemli alanlarını bağımsız olarak değerlendirir. Hedeflerinizin ve yükümlülükleriniz yerine getirildiğinin açıklığa kavuşturulması ve kanıtlanması için belgelendirme kapsamını onaylar ve bilgi güvenliği yönetim sisteminizi düzenli aralıklarla gözden geçirir.

Key Kalite denetçileri tarafından oluşturulan raporlar bilgi güvenliği konusunda verdiğiniz taahhütlerin yerine getirildiğinde dair güven sunmanız için karar vermenizi ve aynı zamanda harekete geçmenizi sağlayacaktır.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgesi almak istiyorsanız size bu konuda yardımcı olabiliriz. Deneyimli yönetim ekibimiz ve alanında profesyonel çalışanlarımız ile size aradığınız desteği sunabiliriz.

 1. Adım 1: Şirketinizi ve gereksinimlerimizi anlayabilmemiz için başvuru formunu doldurarak bize ulaşmalısınız. Sitemizde yer alan formlarla bunu kolay bir biçimde yapabilirsiniz. Bu bilgileri değerlendirme kapsamını doğru bir şekilde tanımlamak ve belgelendirme için bir teklif sunmak için kullanılırız.
 2. Adım 2: Size sunulan teklifi kabul ettiğiniz zaman değerlendirme aşamasına geçiş yaparız. Bu değerlendirme aşaması iki zorunlu ziyaretten oluşur. Bu noktada yönetim sisteminizin en az üç ay boyunca tam olarak çalıştığını ve bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlamanız gerekmektedir.
 3. Adım 3: Başarılı bir iki aşamalı denetimin ardından bir belgelendirme kararı verilir. Eğer olumlu olursa gerekli standartlara göre belgelendirme yapılır. Belge üç yıl boyunca geçerli olacaktır ve belge yıllık gözetim denetimleri ve üç yıllık yeniden denetim programı ile korunmaktadır.
Call Now ButtonHemen Ara
ArabicEnglishFrenchGermanRussianTurkish
WhatsApp chat