post-featured-image

Giresun İSO 9001 Belgesi

 

Giresun İSO 9001 belgesi ulusal ve uluslararası alanda geçerliliği olan bir belgedir. Uluslararası standartlaşma kuruşu olan İSO, kalite yönetimi ailesinin başlığı olduğu gibi diğer yönetim sistemleriyle de doğrudan bağlantılı olabilmektedir. Çevre yönetimi, gıda güvenliği yönetimi, bilgi yönetimi ve iş ve iş güvenliği yönetimi alanlarında da katkı sağlayacak gelişmelere odaklanmaktadır.

 

İSO 9001 Belgeleri Nelerdir?

İSO oldukça geniş bir aile olarak, kurumların her zaman statüsünü artırmak ve süreğen bir şekilde gelişmeye yönelik çalışmalarına devam etmelerini sağlamaktadır. Bu alanda sadece kalite yönetimi değil, çevre ve gıda alanındaki etkileriyle de bilinmektedir. Giresun İSO 9001 belgesi başvurusu yaparken, aşağıda bulunan entegre belgeleri de edinebilirsiniz.

  • İSO 9001 Kalite yönetim sistemleri
  • ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetimi
  • ISO 13485 Medikal ürün ve cihaz üretimi kalite Belgesi
  • ISO 22000 Gıda Güvenliği Belgesi
  • ISO 22301 İş Sürekliliği Kalite Yönetimi
  • 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetimi
  • ISO 16949 Otomotiv ve yan sanayi kalite yönetimi Belgesi

 

İSO 9001- 14001 Standartları Belgesi

Çevre yönetim sistemleri ailesinden olan 14001 standartları belgesi, doğal kaynakların tüketilmemesi aynı zamanda bilinçli üretim alanlarının oluşturulması için geliştirilmiştir. Bu alanda özellikle atık madde kullanımına, enerji kaynaklarının tüketim boyutuna bunlarla birlikte tabi ki geri dönüşüm alanına katkı sağlanması gerekebilmektedir. İSO ailesinden en önemli iki belge olan kalite ve çevre yönetimi, kurum veya kuruluşların statüsünü artıracak, prestij kazandıracak ve bunlarla birlikte uluslararası pazarda da değer kazanılmasını sağlayacaktır. Danışmanlık hizmetiyle alınabilen belgelerden biri olarak denetimle belgelendirme şansı elde edilen alanlardan biridir.  Giresun İSO 9001 belgesi üzerinden çevre yönetim sistemlerine de başvuru yapabilirsiniz.

 

Kimler İSO Belgesi Alabilir?

İSO belgesini sadece tüzel kişilerin sahip olduğu görünen şirketler alabilir. Kişilere değil firma ve şirketlere verilen bir belge olarak, tamamen markanın ya da firmanın temsiliyetini sağlamaktadır. Şirketler dışında, dernekler, vakıflar ve belediyeler alabilir bu ve benzeri kurumlar da İSO belgesi almak için başvuru yaparak statülerini artırabilecekleri yönetim sistemlerine dahil olabilir.

Call Now ButtonHemen Ara
ArabicEnglishFrenchGermanRussianTurkish
WhatsApp chat