post-featured-image

Gaziantep İSO 9001 Belgesi

Gaziantep İSO 9001 Belgesi

Dünyanın en büyük firmalarının kalite yönetimi standartları üzerinden geliştirilmiş olan İSO 9001 belgesi, kuruluşların ve firmaların uluslar arası standartlara uygun şekilde üretim yapmasını veya hizmet vermesini amaçlamaktadır. Gaziantep İSO 9001 belgesi kalite yönetimi sistemleri, firmanızın dünya pazarında yer alacak şekilde kalite odaklı çalışmasını aynı şekilde müşteri odaklı üretim yapmasını sağlayacaktır.

Planlı Kalite Yönetimi Sistemi

Bugün dünyanın her yerinde büyük ve kaliteli firmalar planlı çalışmanın ödüllerini toplamıştır. Bunun nedeni iş yükünün azalması, kaliteli üretim odaklı çalışmak ve müşteriye yönelik üretim yapmaktan geçmektedir. Öncelikle personelinizin gereksiz iş yükünden kurtulması, disiplinli ve planlı bir şekilde çalışması aynı zamanda departmanlar halinde görevlendirilmesi bunu mümkün kılacaktır. Gaziantep İSO 9001 belgesi ve danışmanlık hizmeti ile firmanızın plan eksenli bir çalışma disiplini elde etmesi, gereksiz masraflardan ve iş yükünden kurtularak kalite standartlarına yönelik çalışmalara daha fazla zaman harcaması sağlanacaktır. Kalite yönetimi sistemi genelinde yer alan plan, izleme ve raporlama ilkeleri firmanızın eksik yönlerinin tamamlanmasına yardımcı olacaktır.

İSO 9001: Geliştirme Ve Süreğenlik

Kuruluşunuzun faaliyet gösterdiği alana ilişkin, potansiyel müşterilerin hangi ürünlere yöneldiğiniz analiz etmek, nedenlerini bulmak ve firmanızdaki eksikleri buna göre tamamlamak oldukça önemli bir noktadır. Ancak Gaziantep İSO 9001 belgesi bunları yapmaz, size bunları nasıl yapmanız gerektiği hakkında fikir sahibi olmanızı gösterir, yönetimdeki eksiklerinizi gidermek için yöntemler bulmanızı sağlar. Firmanızın gelişiminin tamamlanması İSO belgelendirme statüsü için yeterli değildir. Kuruluşunuz belirli bir noktaya geldi ve ilerleme kaydetti ancak bir süre sonra işleyişte bozulmalar olmaya başladı. İşte bunun için danışmanlık hizmetinin amacı kuruluşunuzun ya da firmanızın ilerleyişindeki süreğenliği de sağlamaktır. Kalitenizde ve işleyişinizdeki devamlılığı sağlayacak noktaların belirlenmesi çok önemli olacaktır.

Müşteri Odaklı Yaklaşım Ve Hedef

Hedef odaklı bir çalışma her zaman daha verimli olmuştur. Bu hedef noktaya ulaşma yolculuğu sırasında bilinçli hareket etmeyi ve strateji kurmay öğretir. Bu nedenle müşteri odaklı yaklaşımlarda öncelikle hedefe yönelik işleyiş önem sırasında yer almaktadır. Gaziantep İSO 9001 belgesi ve danışmanlık hizmeti kapsamında, müşterilerinizin beklentisi, sizin eksik noktalarınız ve hedefinizi neye göre belirlediğiniz odaklanılması gereken alanlardan biridir. Bu aşamada hedefin öncelikle müşterileri iten noktaya yönelik yenilikler yapılması, rakip firmaların stratejileri hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Bunun için izleme, raporlama ve yeni yöntemler uygulama yoluna gidilerek, müşteri odaklı yaklaşımlarda bulunulmalıdır.

İSO 9001 Belgesi Hizmet Standartları

Gaziantep İSO 9001 belgesi almanız için öncelikle danışmanlık kurumumuza müracaat etmeniz gerekmektedir. Hizmet standartları kapsamında firmamız size kurumunuz hakkındaki ölçe ve değerlendirme işlemlerini yapar, kalite hedefinizi belirleyecek kaynağa yönelik eğitimler verir. Eksik ve fuzuli masraflardan kurtulmanızı veya tamamlanmasını sağlar. Düzeltici, kalite standartlarını artırıcı ve bilinçli üretici olma yolundaki istikrarınızı test edebilmek için 3 yıl boyunca belli aralıklarla denetimler yapar, hedefe ulaşıp ulaşmadığınızı kontrol eder.

3 yılın sonundaki hizmet kapsamında, hedefe ulaşmak, süreğenlik ve ilerleme noktalarında İSO belgesi almanız sağlanmaktadır. Danışmanlık hizmeti sayesinde, firmanızın yönetimini ve çalışanlarını disipline edecek eğitimler alır, planlı ve programlı bir çalışma alanı yaratısınız.

İSO 9001 Belgesi İçin Gerekli Olan Evraklar

İSO 9001 belgesi almak için firmanızın ticari sicil gazetesi alması ve gerekli belgeler arasında bulundurması gerekmektedir. Ayrıca faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası, sektöre göre kapasite raporu, üretim alanındaysa üretim izni, SGK belgesi ve belgelendirme sözleşmesini başvuru formuyla birlikte danışman kurumumuza iletmeniz yeterli olacaktır.

Call Now ButtonHemen Ara
ArabicEnglishFrenchGermanRussianTurkish
WhatsApp chat