post-featured-image

Düzce İSO Belgesi

 

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri kendisinin dışında bulunan bütün yönetim sistemlerinin temelini oluşturmaktadır. İSO ailesinde, kalite yönetimiyle başlayıp, çevre yönetimi ve gıda güvenliğine kadar birçok aşama bulunmakta, bu aşamalar birbirleriyle entegre edilerek, bir kuruluşun prestijini sağlamlaştırmaktadır. Düzce İSO belgesi alarak, ulusal ve uluslararası alanda vizyonunuzu genişletebilir, misyonel olarak ileriye odaklanabilirsiniz.

 

Düzce İSO 9001 Belgesi Nedir?

İnternational Standardization Organization anlamına gelmekte olan İSO, uluslararası kalite örgütü ya da kuruluşu olarak bilinmektedir. Burada amaç bir kuruluşun yönetim biçimini ve üretimini standartlaştırarak dünya genelindeki işleyişe göre ayrı oranda olmasını sağlamaktır. Bu aynılık firmanın işlerinin değil, prestijinin artmasının sağlandığı, marka değeri, tanınırlık alanında da ilgi çekici olduğu bir nokta olacaktır. Kaliteli ve güvenilir bir kuruluş olduğu İSO belgesiyle kanıtlanacak, aldığı diğer belgelerle de hangi alanlarda faaliyet gösterirken dikkat ettiği de reklam değeri olabilecektir. Örneğin bir peçete üreticisinin kağıt kullanımını geri dönüşümle yaparak ağaçlara zarar vermiyor olması etkili bir noktadır. Düzce İSO belgesi, bu etkiyi global alana yayabilecek belgeler arasında yer alır.

 

Düzce İSO 14001 Belgesi Nedir?

İSO 9001- 14001 belgesi çevre yönetim belgesi olarak İSO ailesinde yer almaktadır. Buradaki amaç firmanın üretim ve hizmet kapsamında çevreye duyarlı, tasarruflu olması aynı zamanda zararlı maddeleri kullandığında bunları çevreye değil, atık kanallarına yönlendirerek global sahayı koruduğunu kanıtlamaktadır. Bunun için bir firma, atıklarını ayrıştırarak iş gücünü azaltacak, gereksiz kullanımlardan kaçınacak ve geri dönüşüm alanından yararlanarak kar marjını yükseltebilecektir. Çevre yönetimi özellikle üretim alanında etkili olmakla birlikte, firmanın prestijini de artıracaktır.

 

Düzce İSO Belgesi Nasıl Alınır?

Düzce İSO belgesi alınması için belirli aşamalardan geçilmesi gerekmektedir. İlk İSO belgesi için başvuru yapıldıktan sonra denetimler yapılacak, kuruluşun eksiklikleri ortaya koyulacaktır. Bu eksikliklerin giderilmesi ve iyileştirilmesi durumunda raporlar tutulacak, ara denetimlerle birlikte kuruluşun bu belgeye layık görülüp görülmediği belirlenecektir. Ancak İSO belgesi zannedildiği kadar zor bir belge olmadığı gibi bugün birçok kuruluş bu belgeyi alacak teknik donanıma sahip ve bilinçlidir.

 

 

Call Now ButtonHemen Ara
ArabicEnglishFrenchGermanRussianTurkish
WhatsApp chat