post-featured-image

Denizli İSO Belgesi

 

 

Uluslararası Standartlar Organizasyonu olarak İSO, üyelerin uluslararası alanda hizmet ve üretimlerini belirli bir kalite standardı üzerinden yapacaklarını garantilemektedir. Bu belge ilk olarak catering firmaları tarafından yoğun olarak kullanılsa da artık hizmet ve üretim alanında birçok kuruluşun ihtiyaç duyduğu bir belgedir. Denizli İSO belgesi, hem rekabet alanında haklı bir kazanç için hem de firmaların prestijini artırmak için önemli ayrıcalıklar sunmaktadır.

 

Uluslararası Standartlar Organizasyonu

Uluslararası alanda kuruluşların belirli bir literatür üzerinden üretim ve hizmet yapmalarını sağlayarak, hem tüketim dünyasının kontrol altına alınması hem de sanayi ve endüstriyel alanda yeniliklere uyum sağlanmasını sağlamıştır. Örneğin İSO 14001 belgesi çevre yönetim sistemi olarak, bir üreticinin katı yakın kullanmamasını sağlayacak şekilde bir öneri sunarak, bu hem hava kirliliğinin azalmasını hem de üreticinin katı yakıt kullanarak zarar etmemesini sağlayacaktır. Denizli İSO belgesi prosedürü bu şekilde işleyerek, hem kaliteyi artırmak, hem de gereksiz maliyetlerin azaltılmasıyla kar amaçlı ve gelişme odaklı bir yükselişin olmasını sağlamayı hedeflemektedir.

 

İSO Belgeleri Nelerdir Ve Nerede Kullanılır?

İSO belgesi her üretim ve hizmet alanında kullanılabilecek ancak farklı alanlarla da entegre edilebilecektir. Örneğin otomotiv ve yan sanayi alanında çalışmakta olan bir firma, İSO 16949 belgesini kullanarak, sanayi alanındaki kalite anlayışının yükselmesini sağlayacaktır. 10002 belgesi müşteri memnuniyeti yönetimiyken, İSO 22301 iş sürekliliği kalite yönetimi olarak kuruluşun standartlarını bozmadığı ve devamlılık sağladığı üzerine bir belge olarak kullanılmaktadır. Denizli İSO belgesi, 9001 ve 14001 belgeleri olarak hem kalite hem de çevre yönetimi alanında prestij kazanılmasını sağlamaktadır.

 

İSO 14001 Belgesi Başvuru İşlemleri

 

İSO 9001- 14001 belgesi, çevre yönetim sistemlerini kapsamaktadır. Bu alanda çevreci bir yaklaşım sergilenmesi ve prosedüre uygun şekilde davranılması gerekmekte, atık madde kullanımı, havalandırma ve temizlik sistemleri ile ilgili kullanımlarda çevreci ve tasarruflu üretim makinelerinin seçilmesi gerekmektedir. Çevre yönetimi sistemleri, hem çevrenin korunması hem de kuruluşların gereksiz tüketimden kaçınarak, tasarruflarla ilerleme kaydetmelerini sağlamaktadır. Belge başvurusu yaparak, sürecin başlatılmasını ve diğer İSO belgeleriyle entegre edilmesini sağlayabilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Ara
ArabicEnglishFrenchGermanRussianTurkish
WhatsApp chat