post-featured-image

Amasya İSO Belgesi

 

Üretim ve hizmet alanında kalite yönetimi belgesi olan Amasya İSO belgesi, öncellikle firmaların kendi kalite standartlarını ulusal bir platforma taşımalarını daha sonra da şirketin kar etmesini sağlayacak tasarruf yöntemlerini belirlemesini sağlamaktadır. İSO 2000’lerle başlayan ve 1000, 9000 şeklinde farklı alanlarda standart yükseltmek amacıyla kullanılan bir kılavuz görevi görmektedir.

 

ISO 9000- 9001 Nedir?

ISO 9000 müşteri memnuniyeti odaklı bir kalite yönetim sistemiyken, 9001 üzerinden ilerlemekte olan kalite yönetim sistemleri, firmaların ya da kuruluşların üretimlerini ve hizmetlerini uluslararası bir platforma taşıyabilecekleri yönetim sistemlerini kabul etmektedir. Burada firmanın iş bölümü standartları, mali gelir ve gider politikası aynı zamanda müşteri geri dönüşüne odaklı çalışmalarını ön plana almaktadır. Bir firmanın kalite kriterlerini belirlemesi ve bunu yönetimden üretime kadar belirli bir politikayla işlemesi gerekmektedir. Fazla eleman kullanımı, gereksiz harcamalar ve satış pazarlama alanındaki politikasını düzenlemeye yönelik disiplinli ve öz verili bir çalışma alanının oluşturulması gerekmektedir. Hem marka değerini artırmak hem de üretim kalitesine yönelik çalışmalar yapması gerekmektedir.

 

ISO 9001- 14001 Belgesi Nedir?

Amasya İSO belgesi üzerinden alabileceğiniz kalite yönetim sistemleri ve çevre yönetim sistemleri, üretim ve hizmet alanındaki firmaların kalite standartlarını yükseltmek üzerine kuruludur. Çevre yönetimi sistemlerinde öncellikle üretim alanında çevreye zarar vermeyen, tasarruflu kaynaklar kullanan ve gereksiz kullanımdan kaçınan bir politikanın firmanın içerisine yerleşmiş olması gerekmektedir. Burada örneğin yiyecek alanındaysak, zararlı yağların doğaya salınmaması ve geri dönüş alanına kazandırılması amaçlı bir çalışmanın yapılması, aşırı plastik ve kağıt kullanımından kaçınılmasına kadar ince eleyip sık dokunması gereken alanlardır. Bu hem firmanın müşteri sempatisi kazanmasını, hem ürünlerini veya hizmetlerini gereksiz kullanımdan kaçınarak az maliyetle üretmesini sağlamaktadır.

 

Amasya İSO Belgesi Başvuru

İSO belgesi almak için başvuru şartları çok açıktır. Belge almak için Amasya İSO belgesi başvurusu yapabilir, kalite yönetimi, çevre yönetimi ve gıda güvenliği ve iş sağlığı ve güvenli alanları da olmak üzere birçok alanda firmanızı geliştirecek, yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek, ulusal pazarda da değer kazanabilirsiniz.

 

 

Call Now ButtonHemen Ara
ArabicEnglishFrenchGermanRussianTurkish
WhatsApp chat